onlineAnswerTabs + Pridať otázku
_
web HTML PHP Javascript CSS Excel Word
_
CSS
Optimalizácia layoutu webu pre mobilné telefónyv
Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o popísanie spôsobu, akým sa prostredníctvom využitia CCS optimalizuje layout web stránky pre zariadenia s rôznymi menšími rozlíšeniami displayov, t.j. pre mobily a tablety.

Adam
_
Dobrý deň, responzívny layout webových stránok sa štandardne pre mobilné telefóny a tablety vytvára zapísaním konkrétnych štýlov do elementu: @media (max-width: 650px) { }
V danom prípade by boli špecifické štýly zobrazené v zariadeniach s displayom, ktorého šírka je do 650px. V zdrojovom kóde je možné použiť viac @media elementov.

AT
Priehľadnosť obrázka nastavená prostredníctom CSSv
Na svojom webe by som chcel nastaviť priehľadnosť pozadia na základe CSS. V zdrojovom kóde som nastavil parameter "opacity: 0.5;". Pozadie sa však nezobrazuje ako priehľadné vo všetkých prehliadačoch. Je k dispozícii aj iná možnosť ako dosiahnúť priehladnosť pozadia ?

Ľuboš
_
Dobrý deň, pre nastavenie priehľadnosti sa obykle do CSS štýlu zadefinuje "opacity:0.5" a pre staršie prehliadače aj "filter:alpha(opacity=50)".

AT
Zaoblené rohy elementovv
Ahojte, vedeli by ste mi prosím poradiť akým spôsobom dosiahnem zaoblenie rohov obrázkov, príp. iných elementov ?

Ela
_
Dobrý deň, zaoblenie rohov je možné dosiahnúť prostredníctvom border-radius. K dispozícii je možnosť nastaviť zaoblenie v percentách, príp. v pixeloch. Zápis pre zaoblené rohy môže byť:
border-radius: 30px 70px 50px 10px;

AT
MOS.sk - Miestne obchody a služby
2019 Answertabs Podmienky používania Kontakt